TEATRALNE INSPIRACJE

Od września w naszym przedszkolu, dzięki inicjatywie dyrektor –  p. Annie Dubaj, realizowany jest projekt edukacyjny „ Excellent start to be SMART”, dofinansowany ze środków unijnych. W ramach przedsięwzięcia odbywają się m.in. zajęcia teatralne dla dzieci, mające na celu rozbudzenie rozwoju twórczego oraz naukę kreatywności i wyrażania emocji. Podczas warsztatów przedszkolaki nie tylko uczą się twórczego myślenia, ale również poznają różnorodne formy ekspresji teatralnej .Kukiełki, pacynki, teatr cieni - to tylko wybrane formy sceniczne, z którymi zapoznają się dzieci. Efektem warsztatów jest zdobycie umiejętności przełamywania strachu w kontaktach interpersonalnych, a także - co istotne- ćwiczenie dykcji i wymowy.