PROGRAMY EDUKACYJNE

Praca dydaktyczno–wychowawcza w roku szkolnym 2020/2021
  1. Podstawa programowa z dnia 14 lutego 2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 356)
  2. Programy wychowania przedszkolnego:
    "Planeta dzieci" Prawda, dobro, piękno w świecie wartości - Jolanta Wasilewska, wyd. WSiP
    "Wokół przedszkola" - Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska, wyd. MAC
  3. Programy
  • Akademia Aquafresh -Ogólnopolski Program edukacji zdrowotnej dla przedszkoli
  • Czyste powietrze wokół nas - Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej
  1. Promowanie akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” - poprzez głośne czytanie przez nauczycieli oraz zaproszonych gości.
  2. Prowadzenie obserwacji i diagnozy przedszkolnej z wykorzystaniem „ Arkuszy obserwacji dziecka”,  których analiza pozwola określić ewentualne  trudności i potrzeby naszych wychowanków. Arkusze ułatwią usystematyzowanie pracy dydaktyczno–wychowawczej nauczyciela. Proces ten pozwala na bardziej szczegółowe zaobserwowanie rozwoju każdego dziecka.